Czy widzieliście kiedyś książkę, która nie miałaby tytułu? Albo pierwszej strony, na której zawsze dużymi literami napisany jest jej tytuł a mniejszymi z reguły dedykacja dla kogoś, kto okazał się ważny w życiu autora a czasem też był inspiracją dla jego twórczości? Myślę, że takiej książki jeszcze nie napisano. Dlatego Wasza praca magisterska też nie powinna być inna. Informacje o których wspomniałem to minimum, którego wymaga każda uczelnia. Jednakże każda szkoła ma swoje osobne wymagania co do stron tytułowych.
O czym piszemy wiedzą chyba najlepiej studenci, którzy mieli już przyjemność pisać jakąś pracę kończącą dany poziom studiów. Każdy wie, że strona tytułowa jest wymagana. Najbardziej standardowymi informacjami na pierwszej stronie są: tytuł pracy, kto jest jej autorem, oraz który wykładowca był promotorem danego studenta. Na stronie tytułowej musi zawierać się również rok i miejsce oddania pracy do obrony. Z reguły pokrywa on się z rokiem obrony.
Strona tytułowa ma też specyficzne wymogi co do czcionki w jakiej powinna być stworzona. Jednak parametry czcionek określają uczelnie indywidualnie, także nie ma tutaj żadnego ścisłego standardu, którego ktoś by się potem sztywno trzymał.
W pracy magisterskiej strona tytułowa ma ogromne znaczenie, ponieważ jest ona też ukłonem w stronę promotora. Już samo wymienienie go na pierwszej stronie pracy jest dla naukowca podziękowaniem za trud włożony w pomoc przy pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej czy doktoranckiej. Tak czy siak, musimy pamiętać o tym, żeby sprawdzić jakie wymagania ma nasza uczelnia co do strony tytułowej.